Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sukces w walce z dopalaczami.

0
Podziel się:
bECikZHF

Kraków-dopalacze-sąd

Sukces w walce z dopalaczami. Krakowski sąd podtrzymał trzymiesięczny areszt dla pięciu zatrzymanych w sprawie produkcji i handlu dopalaczami. Narkotyk przygotowywany był w taki sposób, aby żadna z substancji wchodząca w jego skład nie znajdowała się w wykazie środków niedozwolonych.
Prokuratura Apelacyjna w Krakowie postawiła zarzuty nie w oparciu o ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii, ale o kodeks karny. "Zatrzymani odpowiedzą teraz za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób" - mówi prokurator Piotr Kosmaty z Prokuraty Apelacyjnej w Krakowie. Jak dodaje, sąd podzielił ich argumentację, że tego typu działalność może być ścigana bezpośrednio z kodeksu karnego.
Substancja alfa - PVP tworzona przez członków grupy nie znajdowała się w rejestrze narkotyków. "Śledczy jednak zasięgnęli opinii u biegłych, którzy stwierdzili że, alfa - PVP jest śmiertelnie niebezpieczne" - przekonuje Piotr Kosmaty. Tłumaczy, że substancja "uszkadza poważnie wątrobę, nerki oraz mózga a jej nadużycie może spowodować nawet śmierć".
W sprawie zostało w sumie zatrzymanych 25 osób.Trzon grupy stanowili pseudokibice jednej z krakowskich drużyn piłkarskich. W dwóch zlikwidowanych fabrykach dopalaczy zabezpieczono 50 kilogramów substancji. Członkowie grupy handlowali również narkotykami, głównie marihuaną.

IAR

bECikZIi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)