Notowania

wywiad
28.11.2008 11:25

"Świadek" - obszerny wywiad z abp Tadeuszem Gocłowskim już w księgarniach

"Świadek". Tak zatytułowana jest książka, zawierająca obszerny wywiad przeprowadzony z arcybiskupem seniorem - Tadeuszem Gocłowskim przez Adama Hlebowicza. Książka trafia właśnie do księgarń.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wieloletni metropolita gdański opowiada o latach 1983-2008, kiedy był najpierw biskupem pomocniczym w Gdańsku, a później tamtejszym metropolitą.

Arcybiskup Gocłowski, jako świadek i uczestnik ważnych wydarzeń w życiu Kościoła, Polski i Europy, ujawnia nieznane epizody z najnowszej historii Polski i Kościoła katolickiego.

Rozmówca hierarchy - Adam Hlebowicz - szuka odpowiedzi na szereg intrygujących pytań: na przykład co Jan Paweł II powiedział Lechowi Wałęsie w czasie ich nieformalnych spotkań w 1983 i 1987 roku, oraz czy tajne spotkania w Magdalence były tworzeniem nowego "układu" w Polsce.

Padają też pytania co łączyło, a co dzieliło Jacka Kuronia i Adama Michnika, oraz jak doszło do pojednania Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. W książce znajdziemy również opinię hierarchy dlaczego nie udało się stworzyć wielkiej koalicji PO-PiS i co może być nadzieją dla Polaków na przyszłość.

Tagi: wywiad, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz