Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kara śmierci
10.04.2013 14:22

Świat na właściwej drodze do zniesienia kary śmierci

Najwięcej kar śmierci wykonywanych jest w Chinach; nie wiadomo dokładnie ile, być może nawet tysiące rocznie.To więcej niż we wszystkich innych krajach razem wziętych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mikdam/Dreamstime)

Świat skutecznie do tego dąży - wynika z najnowszego raportu organizacji Amnesty International. W niektórych tylko krajach liczba egzekucji rośnie.

Najwięcej kar śmierci wykonywanych jest w Chinach; nie wiadomo dokładnie ile, być może nawet tysiące rocznie.To więcej niż we wszystkich innych krajach razem wziętych. Od kilkudziesięciu do kilkuset egzekucji rocznie odnotowano też w Iranie, Iraku, Arabii Saudyjskiej i USA.

Po kilku latach przerwy wznowiono wykonywanie kary śmierci w Indiach, Indonezji czy Japonii. Mimo to, twierdzi Amnesty International generalnie świat odchodzi od najwyższego wymiaru kary. Obecnie stosuje ją 21 krajów, to o siedem mniej, niż dziesięć lat temu.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest wyrok w sprawie brutalnego morderstwa Mężczyzna będzie mógł ubiegać się o warunkowe przedterminowe zwolnienie po 40 latach - orzekł sąd. Wyrok nie jest prawomocny.
Kara śmierci dla sprawcy masakry w kinie 25-letni Holmes jest oskarżany o otwarcie ognia do widzów podczas nocnej premiery filmu _ Mroczny rycerz powstaje _.
Domagają się ekstradycji zbrodniarza Ekstradycji 98-letniego Csataryego domaga się m.in. społeczność żydowska na Słowacji. W zeszłym roku władze węgierskie zatrzymały go i osadziły w areszcie domowym w Budapeszcie.
Zagraniczny wyrok ważny dla naszego sądu Sprawa dotyczy wydarzeń z grudnia 2004 r., kiedy to do Włoch pojechała grupa polskich turystów.
Tagi: kara śmierci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz