Notowania

dzień
18.10.2009 09:41

Światowy Dzień Misyjny

Dziś po raz 83. obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Z tej okazji zebrana w kościołach w całej Polsce ofiara przekazana będzie na działalność polskich misji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ksiądz Jan Piotrowski, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych powiedział, że ta akcja jest duchową i materialną pomocą dla małych kościołów. Ma tu na myśli 1100 diecezji na całym świecie, w których pracują polscy misjonarze.

Podczas ubiegłorocznej akcji zebrano ponad 3 i pół miliona złotych. Ksiądz Bogdan Michalski z Papieskich Dzieł Misyjnych powiedział, że większość z tej sumy trafiło do Burundi. Wśród 63 projektów, które były sfinansowane z tej kwoty znalazły się między innymi budowa nowego kościoła w Kibezi czy Centrum Duchowości Karmelitów Bosych.

Misjonarze przyznają, że warunki ich pracy są bardzo ciężkie. Laura Lamparska, misjonarka z Kenii i Zambii mówi, że potrzeby w jej misjach sa ogromne. W jednej ze szkół, w której uczy się 700 dzieci pracuje tylko 9 nauczycieli. Brakuje krzeseł i ławek, przez co uczniowie muszą siedzieć na podłodze.

Na świecie pracuje ponad 2100 polskich misjonarzy. Zdecydowana większość z nich stacjonuje w Afryce i Ameryce Południowej.

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz