Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Światowy Dzień Nadciśnienia Tętniczego

0
Podziel się

Tylko co czwarty - piąty chory na nadciśnienie tętnicze regularnie przyjmuje leki. W obchodzonym dziś Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego lekarze przypominają, że nieleczone wysokie ciśnienie krwi, czyli przekraczające 140/90 milimetrów słupa rtęci, może prowadzić do zawału serca, niewydolności nerek i udaru mózgu.

bEhCCOGJ

Profesor Maciej Banach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi podkreśla, że bardzo dużym problemem w leczeniu jest to, że pacjenci nie wypełniają zaleceń lekarzy. Gdy spada nadciśnienie tętnicze, odstawiają tabletki. Doprowadza to do gwałtownych skoków ciśnienia, częstszych powikłań i konieczności zwiększania dawek leków.

Profesor Maciej Banach dodaje, że leczenie nadciśnienia tętniczego musi być związane ze zmianą stylu życia. Chodzi przede wszystkim o dietę ograniczającą sól oraz regularny wysiłek fizyczny.

Organizatorzy Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej "Lecz Nadciśnienie Skutecznie" proponują pacjentom chorym na nadciśnienie tętnicze możliwość lepszej kontroli choroby poprzez bezpłatny codzienny serwis SMS, przypominający o wzięciu tabletki. Więcej informacji na ten temat na stronie www.lecznadcisnienieskutecznie.pl .

bEhCCOGL

W Polsce nadciśnienie tętnicze ma ponad 9 milionów osób.

Jednym z patronów medialnych kampanii jest Program Pierwszy Polskiego Radia.

bEhCCOHm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)