Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

0
Podziel się

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego. Został ustanowiony w 1972 roku w Sztokholmie na pierwszej konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych, poświęconej ochronie środowiska. Ideą uchwalenia święta była promocja działań, inwestycji oraz zachowań, których celem jest przyjazne współżycie człowieka z przyrodą.

bEgNDWOJ

Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło "Twoja planeta potrzebuje CIEBIE do walki ze zmianami klimatycznymi". Gospodarzem centralnych obchodów w tym roku jest Meksyk. Tradycyjnie tego dnia są organizowane otwarte imprezy w plenerze, podczas których prezentuje się technologie sprzyjające ochronie środowiska naturalnego, zdrową i ekologiczną żywność oraz działania promujące aktywny styl życia. Chętni mogą wziąć udział w warsztatach z wykorzystaniem ekologicznych materiałów, zabawach edukacyjnych i konkursach.

Od początku czerwca w Bonn trwają negocjacje klimatyczne pod egidą ONZ, zaplanowane na dwa tygodnie. Podczas prac, będących przygotowaniem do konferencji COP 15, która odbędzie się w grudniu w Kopenhadze, zostaną przedstawione propozycje nowego, globalnego porozumienia w sprawie zmian klimatu .

bEgNDWPm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)