Notowania

dzień
25.01.2009 07:16

Światowy Dzień Trędowatych

Po raz 56. obchodzony jest dziś Światowy Dzień Trędowatych. Chociaż trąd jest chorobą uleczalną, w ubogich regionach świata wciąż stanowi poważny problem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak mówi Kazimierz Szałata, prezes Fundacji Polskiej Raula Follereau - organizatora obchodów Dnia Trędowatych - koszt leczenia trądu to równowartość zaledwie 30 złotych, jednak dla wielu ludzi na świecie jest to kwota nieosiągalna.

Kazimierz Szałata podkreśla, że trudno oszacować ogólną liczbę osób dotkniętych trądem, ponieważ choroba występuje w rejonach, gdzie często nie ma żadnych struktur medycznych. Ponadto chociaż uleczalny, trąd często pozostawia po sobie trwałe ślady, przez co do liczby chorych czasem zaliczane są również osoby wyleczone. Szałata dodaje, że osoby dotknięte trądem często wykluczane są z życia społecznego.

W związku z obchodami Światowego Dnia Trędowatych, na ulice Warszawy wyjedzie "Tramwaj Nadziei". Wolontariusze Fundacji Raula Follereau oraz harcerze rozdawać będą materiały informacyjne na temat problemu trądu.

Fundacja Polska Raula Follereau wspiera ośrodki dla trędowatych na całym świecie. Informacje na temat sposobów pomocy można znaleźć na internetowej stronie fundacji pod adresem .

Tagi: dzień, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz