Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały - Łopiński: Zniesienie przez Kongres USA wiz dla Polaków będzie dużym sukcesem

0
Podziel się:

Minister z Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński uważa, że prawdopodobne zniesienie przez Stany Zjednoczone wiz turystycznych dla Polaków jest dużym sukcesem. O korzystnych dla obywateli polskich zmianach ma w najbliższych tygodniach zadecydować amerykańska Izba Reprezentantów.

Maciej Łopiński skomentował w Sygnałach Dnia sprawę domniemanej współpracy z SB księdza Michała Czajkowskiego. Minister powiedział, że niepokoi go, iż sprawy takie ujawniane są w "szczególnych momentach", w tym przypadku przed wizytą Benedykta XVI w Polsce. Minister powiedział, że w sprawie lustracji opowiada się za otworzeniem teczek osób publicznych i tych, którzy sprawują funkcje zaufania publicznego. Łopiński zaznaczył, że zależy to raczej od IPN i Sejmu, a nie od prezydenta.
Zapytany o doniesienia o poparciu Lecha Kaczyńskiego dla kandydatury Aleksandra Kwaśniewskiego na sekretarza generalnego ONZ minister Łopiński powiedział, że byłaby to świetna promocja dla Polski. Zaznaczył jednak, że na razie kandydatura byłego prezydenta nie została jeszcze zgłoszona.
Łopiński potwierdził też, że prezydent wybiera się do Niemiec na mistrzostwa świata w piłce nożnej. Powiedział, że Lech Kaczyński ma zaproszenie od prezydenta Horsta Kellera i na pewno obejrzy na żywo mecz Polska-Niemcy.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)