Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
twórcy
09.06.2006 09:31

Sygnały dnia- M.Łopiński o uzysku dla twórców

Maciej Łopiński zwrócił uwagę, że prezydent od dłuższego czasu krytycznie wyrażał się na temat likwidacji 50 procentowego uzysku dla twórców i naukowców. W "Sygnałach Dnia" Sekretarz Stanu w kancelarii prezydenta powiedział, że podczas dzisiejszej Rady Gabinetowej Lech Kaczyński będzie przekonywał rząd do rezygnacji z tego pomysłu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podkreślił, że wczorajsze spotkanie z przedstawicielami środowisk twórczych utwierdziło prezydenta, że należy utrzymać dotychczasowe rozwiązanie. Dodał, że 50-procentowe koszty uzyskania przychodu dla twórców i naukowców są bardzo ważne w wykonywanej przez nich pracy.
Maciej Łopiński dodał, że podczas Rady Gabinetowej będzie również poruszany problem bezrobocia. Zwrócił uwagę, że zatrudnienie w Polsce wzrasta, jednak proces ten jest powolny. Zaznaczył, że jeżeli młodzi ludze wyjeżdżają do pracy za granicą i po kilku latach wracają do kraju z nowymi doświadczeniami, jest to dobre dla polskiej gospodarki. Jeżeli jednak młodzi ludzie wyjeżdżają, bo nie mają perspektyw na miejscu, to trzeba przeciwdziałać takiej sytuacji.

Tagi: twórcy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz