Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia - Znów sukces Orkiestry Owsiaka

0
Podziel się:

Jerzy Owsiak poinfomował, że podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy padł kolejny rekord. Szef WOŚP, który był gościem porannych Sygnałów Dnia nie chciał jednak ujawnić kwoty, jaką udało się zebrać. Zapowiedział, że o szczegółach poinformuje po południu.

Jerzy Owsiak wyjaśnił, że rozliczanie Finału Orkiestry to żmudna praca. Dodał, że zgodnie z umową z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, fundacja ma na to czas do końca lutego. Wiąże się to z liczną dokumentacją, która trafia później, między innymi, do MSWiA, sądu oraz resortu zdrowia.
Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że wiadomo już na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze. Zostanie za nie kupiony, między innymi, sprzęt dla oddziałów chirurgii urazowej. Pieniądze trafią też na naukę pierwszej pomocy. Szef WOŚP zapowiedział, że w kwietniu w Polskę wyruszą ekipy, które będą uczyć Polaków, jak ratować życie. Dodał, że w ciągu dwóch lat WOŚP chce tego nauczyć półtora miliona dzieci.
Odnosząc się do niedawnej kontroli Fundacji przeprowadzionej przez MSWiA i Najwyższą Izbę Kontroli, Jerzy Owsiak powiedział, że wstępne wyniki są pozytywne. Ujawnił, że kontrolerzy doszukali się, iż fundacja nie zapłaciła 1,22 złotych za dzierżawę terenu pod Przystanek Woodstock.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)