Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sld
09.06.2007 07:44

Sygnały Dnia Janusz Zemke z SLD o wizycie George'a Busha i tarczy antyrakietowej

Poseł SLD Janusz Zemke uważa, że Lech Kaczyński postąpił słusznie, nie zgadzając się bezwarunkowo na instalację w Polsce tarczy antyrakietowej. Komentując w "Sygnałach Dnia" spotkanie Lecha Kaczyńskiego z George'm Bushem, poseł Zemke powiedział, że Polska uniknęła błędu, jaki - jego zdaniem popełniły Czechy - zgadzając się już teraz na instalację elementów tarczy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Janusz Zemke powiedział, że tarcza antyrakietowa może w przyszłości chronić Stany Zjednoczone przed zagrożeniem ze strony Iranu. Zdaniem posła, Teheran może zbudować za kilka lat bombę atomową i rakiety dalekiego zasięgu.
Polityk SLD przyznał, że nie wie, czy złożona przez Rosję propozycja instalacji tarczy antyrakietowej w Azerbejdżanie jest poważna. Zbudowana tam stacja radarowa pełniłaby, jego zdaniem, tylko funkcję pomocniczą w całym systemie. Zemke powiedział, że włączenie Rosji w globalną obronę antyrakietową byłoby korzystne dla wszystkich. Nie wiadomo jednak, czy Rosja rzeczywiście ma taki zamiar.
Poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyraził rozczarowanie faktem, że koalicja rządowa nie informuje opozycji o negocjacjach w sprawie tarczy. Janusz Zemke powiedział w Sygnałąch, że opozycja nie wie na przykład, jakie żądania Polska stawia w czasie rozmów.

Tagi: sld, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz