Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spotkanie
02.06.2007 09:13

Sygnały Dnia Ojciec J. Góra o spotkaniu młodzieży na polach lednickich

Dziś po raz jedenasty odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Organizator lednickich uroczystości, dominikanin ojciec Jan Góra na antenie Programu Pierwszego Radia zachęcał wszystkich do wzięcia udziału tym spotkaniu.
Ojciec Góra poinformował też w "Sygnałach Dnia", że ci, którzy nie będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w uroczystościach, moga wysłuchać bezpośredniej transmisji na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Tegoroczne Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich będzie poświęcone świętemu Jackowi, który założył w Polsce pierwszy klasztor dominikański. W tym roku mija 750 rocznica jego śmierci. Hasłem tegorocznego spotkania będą słowa "Poślij mnie".
Spotkanie rozpocznie tradycyjnie procesja z relikwiami świętego Wojciecha i świętego Jacka, która przejdzie Drogą III Tysiąclecia do Bramy Ryby, gdzie co roku stawiany jest polowy ołtarz. Po południu rozpocznie się Misterium o świętym Jacku, a wieczorem Msza święta, podczas której uczestnicy spotkania wysłuchają nagranego wcześniej w Watykanie i odtworzonego na telebimie przesłania papieża Benedykta XVI.
Relacji z tegorocznego Spotkania Młodzieży na Polach Lednickich bdzie można słuchać w Programie Pierwszym Polskiego Radia na falach radiowych o częstotliwości 92, 3 Mz.

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz