Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sygnały Dnia Szef BBN Władysław Stasiak o NIK i polsko-amerykańskich rozmowach o tarczy

0
Podziel się:

Władysław Stasiak nie potwierdził prasowych doniesień, jakoby miał objąć stanowisko prezesa NIK. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego odciął się od tych spekulacji i zapewnił, że ma wiele planów związanych ze swoją pracą w BBN. Zaprzeczył, jakoby prezydent intensywnie namawiał go do objęcia stanowiska prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Gość "Sygnałów Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia przypomniał, że dziś w Warszawie rozpoczyna się ważna runda polsko-amerykańskich negocjacji w sprawie budowy tarczy antyrakietowej. Od wczoraj gości w naszym kraju John Rood, asystent sekretarza stanu USA do spraw bezpieczeństwa międzynarodowego.
Władysław Stasiak powiedział, że nie spodziewa się podjęcia rozstrzygających decyzji w najbliższych dniach ale zapewnił, że strona polska podchodzi do tych rozmów bardzo poważnie.
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego zaznaczył, że sprzeciw Moskwy wobec umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach jest nieuzasadniony. Zapewnił, że ta instalacja na pewno nie będzie skierowana przeciwko Rosji.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)