Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zagraniczna
02.06.2007 07:41

Sygnały Dnia Wiceminister spr. zagranicznych Paweł Kowal o tarczy, stosunkach z Rosją i Litwą

Budowa w Polsce elementów tarczy antyrakietowej nie zagrozi interesom żadnego państwa. Taką deklarację wygłosił w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister podkreślił, że nasz kraj jest suwerenny i ma prawo podejmować takie decyzje. Dodał, że nie można traktować tego, co dzieje się w Warszawie, jako działań antyrosyjskich, i wyraził nadzieję, że stosunki z Rosją stopniowo się poprawią. Zdaniem wiceministra fakt, że krytykujemy różne wydarzenia w Rosji, nie oznacza, iż jesteśmy przeciwko temu krajowi. Paweł Kowal dodał, że powinniśmy się nauczyć traktować Rosję jak poważnego partnera.

Powiedział też, że polskie władze zdefiniowały najważniejsze problemy polityki zagranicznej. Wbrew obawom, nie spowodowało to izolacji Polski, ale zdaniem ministra Kowala przyczyniło się do zwiększenia roli naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Wiceminister wyraził opinię, że uregulowanie sprawy pisowni polskich nazwisk na Litwie otworzy nowy etap w stosunkach z tym krajem. Zdaniem rozmówcy Polskiego Radia do pozytywnej zmiany stanowiska litewskich władz w tej sprawie przyczyniło się członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Tagi: zagraniczna, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz