Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Syn ostatniego szacha Iranu wzywa do obalenia reżimu ajatollachów

0
Podziel się

Syn ostatniego szacha Iranu wzywa Zachód, by poprzez presje i sankcje gospodarcze pomógł w obaleniu reżimu ajatollachów. Reza Pahlavi spotkał się z dziennikarzami w Centrum Prasy Zagranicznej w Paryżu.

bEjbDygl

Syn ostatniego szacha Iranu mówił podczas konferencji prasowej w Paryżu o potrzebie "pracy organicznej" w społeczeństwie irańskim, które powinno samo obalić reżim ajatollachów. Reza Pahlavi jest przeciwny zarówno zbrojnej interwencji z zewnątrz, jak i obaleniu reżimu poprzez akty przemocy wewnątrz kraju.

"Opór powinno stawiać samo społeczeństwo, które w ramach kampanii "obywatelskiego nieposłuszeństwa", unikając konfrontacji i przemocy, może wywrzeć presję na ten reżim. Piętą achillesową tego reżimu może być ewentualny kryzys gospodarczy."

Reza Pahlavi uważa, że skuteczną formą oporu może być strajk, a kraje Zachodu powinny pomóc Irańczykom poprzez sankcje gospodarcze.

bEjbDygn

Syn szacha chce stanąć na czele obywatelskiego ruchu oporu przeciwko reżimowi. O tym, jaką rolę będzie odgrywał w wolnym Iranie, zadecydują - jak powiedział - sami Irańczycy.

bEjbDygO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)