Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sytuacja grypowa w Polsce wschodniej jest opanowana

0
Podziel się

Sytuacja grypowa w Polsce wschodniej jest opanowana - zapewnia wiceminister zdrowia Adam Fronczak. Jak podkreślił, nasze władze są w stałym kontakcie ze służbami ukraińskimi. Wiceminister Fronczak powiedział, że na Ścianie Wschodniej, przy granicy z Ukrainą, nastąpił spadek zachorowań na grypę. Nie można więc mówić o epidemii po polskiej stronie.

bEjaacut

Szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła zapewnił, że nie ma potrzeby prowadzenia nadzwyczajnych działań. Na wypadek pogorszenia sytuacji Polska jest przygotowana nawet do ograniczania ruchu granicznego. W tej chwili nie ma jednak takiej potrzeby.

Na Ukrainie, w związku z zachorowaniami na grypę oraz zapalenie płuc, zmarło w ostatnich tygodniach 37 osób. Ukraińskie Ministerstwo zdrowia potwierdziło tylko pierwszy zgon z powodu świńskiej grypy i 11 przypadków tej choroby.

Polska jest przygotowana na pomoc Ukrainie, gdzie odnotowano wzrost zachorowań na grypę - zapewnia Ministerstwo Zdrowia. Wiceminister Adam Fronczak nie wykluczył, że rząd w Kijowie zwróci się o wsparcie do krajów ościennych. Polska zadeklarowała możliwość wykonania w Warszawie kilkudziesięciu testów, które wykażą, czy chorzy są zarażeni wirusem A/H1N1.

bEjaacuv

Krajowy konsultant do spraw epidemii profesor Andrzej Zieliński powiedział, że na Ukrainie współczynnik zgonów z powodu grypy wynosi 0,8 na 10 tysięcy. Odpowiada to zachorowalności na grypę sezonową. Zaznaczył jednak, że te dane szybko się zmieniają i trudno je potwierdzić.

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła zapewnił, że w razie epidemii w Polsce, naszych szpitalach jest odpowiednia liczba miejsc. Jednak - jak zaznaczył - sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie jest gorsza niż w ubiegłych latach, a nawet lepsza.

bEjaacuW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)