Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sytuacja hydrologiczna - ostrzeżenia

0
Podziel się:

W większości polskich rzek zostały przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe - poinformował dyżurny hydrolog z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Hubert Miszczuk. Instytut wydał ostrzeżenia powodziowe drugiego i najwyższego trzeciego stopnia dotyczące prawie całego obszaru Polski.

Hubert Miszczuk wyjaśnia, że najtrudniejsza sytuacja jest w dorzeczu Wisły i Odry. Rzekami przemieszczają się fale wezbraniowe, które powstały w wyniku topnienia śniegu. Dyżurny hydrolog uspokaja zarazem, że na razie wody nie powinno przybywać i co najwyżej mogą pojawić się lokalne wzrosty. Większość śniegu, wyjaśnia hydrolog, po roztopieniu spłynęła już do rzek.
Poziom wody w rzekach na pewno nie podniesie się z powodu intensywnych opadów deszczu - uspokaja dyżurny synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska. Mimo że w nocy w całym kraju ma padać, to - zapewnia synoptyk - nie będą to opady intensywne. Temperatury w nocy nie powinny spaść poniżej O. Jutro ma być słonecznie, a na południu temperatura osiągnie nawet 8 stopni.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)