Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sytuacja w szpitalach w Częstochowie i Sosnowcu

0
Podziel się:

Osiem oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie prawdopodobnie od października zawiesi swoją działalność. Taką decyzję podjęły władze placówki imienia Najświętszej Maryi Panny w porozumieniu z zarządem województwa. Przyczyną jest złożenie przez ponad 80 lekarzy wypowiedzeń umów o pracę. Medycy żądają podwyżek. Domagają się od teraz półtorej średniej krajowej, a od początku przyszłego roku - dwóch średnich krajowych. Nie chcą się też zgodzić na pracę zmianową, ale pracować w systemie dyżurowym. Dyrekcja odpowiada, że szpitala na to nie stać. Ostateczną decyzję w sprawie ewentualnego zamknięcia oddziałów szpitalnych podejmuje Wojewoda Śląski.

Tymczasem w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim wicewojewoda Artur Warzocha i wicemarszałek województwa Grzegorz Szpyrka spotkali się z prezydentem Sosnowca Kazimierzem Górskim. Omawiali sytuację Szpitala świętej Barbary, gdzie zawieszona została działalność trzech oddziałów. Strony potwierdziły wolę doprowadzenia do jak najszybszego wznowienia wstrzymanych usług medycznych oraz do utrzymania zatrudnienia na dotychczasowym poziomie.
Władze Sosnowca deklarują gotowość do przejęcia oddziałów wraz z całym budynkiem. Gwarantują, że pozostałyby one w tym samym miejscu, ale jednocześnie zostałyby włączone do struktury Szpitala Miejskiego. Ten powstanie z połączenia Szpitala numer 1 i Szpitala "Zagórze". W nieużywanej obecnie części szpitalnego budynku mógłby mieć siedzibę na przykład Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)