Notowania

proces
07.10.2008 08:39

Szamotuły: Jedna z ostatnich rozpraw w procesie Renaty Beger

W Szamotułach odbędzie się jedna z ostatnich rozpraw w procesie byłej posłanki Samoobrony - Renaty Beger. Była parlamentarzystka jest oskarżona o kupowanie podpisów popierających jej start w ostatnich wyborach do Sejmu. Sąd przesłucha dziś biegłego. Najprawdopodobniej wygłoszone zostaną też mowy końcowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnią osobą, która będzie zeznawała w tej sprawie jest biegły z dziedziny badania dźwięków. Chodzi o nagranie, które w mieszkaniu Renaty Jankowiak - byłej, szamotulskiej działaczki Samoobrony, rok temu zarejestrowali dziennikarze Gazety Wyborczej. Biegły ma się wypowiedzieć o autentyczności zapisu.

Film, który powstał dzięki ukrytej kamerze pokazuje, jak Renata Beger płaci kobiecie najpierw po złotówce, a później po trzy złote za jeden zebrany podpis.

Posłanka Samoobrony szykowała się wtedy do startu w wyborach i pod listami poparcia potrzebowała jak najwięcej podpisów . Później Beger tłumaczyła, że nie płaciła za podpisy, tylko zwracała partyjnej działaczce pieniądze za paliwo.

Była, pilska parlamentarzystka wielokrotnie mówiła też, że cała ta afera, to polityczna prowokacja wymierzona w nią i partię Andrzeja Leppera.

Prokuratura oskarżyła Renatę Beger o płacenie za podpisy. Zabrania tego ordynacja wyborcza. Możliwa kara, to 10 tysięcy złotych grzywny.

Oprócz biegłego, mowy końcowe w tej sprawie mają dzisiaj wygłosić obrońca Beger i prokurator.

Tagi: proces, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz