Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef NBP Sławomir Skrzypek pozytywnie ocenia przemiany gospodarcze w Polsce

0
Podziel się

W Warszawie trwa konferencja zorganizowana przez Narodowy Bank Polski, poświęcona 20 rocznicy upadku gospodarki socjalistycznej.

bEiTviPV

Zdaniem Sławomira Skrzypka, na pełną ocenę transformacji gospodarczej potrzeba czasu, jednak już teraz można zaobserwować pozytywne zmiany. Mówca podkreślił, że produkt Krajowy Brutto Polski wzrósł o 70 procent a nasza gospodarka stał się bardziej efektywna i konkurencyjna.

Szef NBP zwrócił uwagę na potrzebę kontynuacji reform, które pomogą rozwinąć gospodarkę Polski. Jest to istotne tym bardziej, że gospodarkę światową ogarnął kryzys.

Organizator i gospodarz konferencji wyraził nadzieję, że będzie ona okazją nie tylko do podsumowania minionych 20 lat, ale także pomoże znaleźć rozwiązania ważnych problemów ekonomicznych.

bEiTviPX

W konferencji wezmą udział między innymi prezydenci: Polski - Lech Kaczyński i Czech - Vaclav Klaus, prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet oraz komisarz unii Europejskiej ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia. Będą również przedstawiciele wielu europejskich banków centralnych i wybitni ekonomiści.

bEiTviQy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)