Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
szef
23.08.2008 17:23

Szef PKOL zadowolony z występu Polaków na Igrzyskach

Polacy na Igrzyskach XXIX Olimpiady wywalczyli do tej pory 10 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy. Dziś w Pekinie najbardziej cieszył się z tego prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski, który przed Igrzyskami deklarował, że jeśli Polacy przywiozą z Pekinu mniej niż 10 medali, poda się do dymisji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Piotr Nurowski zwrócił uwagę, że wśród medali bardzo dużo jest krążków złotych i srebrnych, co cieszy. Dodał, że pomimo głosów powątpiewania, do końca wierzył w polskie szanse medalowe, dlatego szczególnie ucieszyły go zdobyte dziś dwa srebrne medale.

Prezes Nurowski w zawodach, które polskiej drużynie przyniosły dziś srebro, kibicował zarówno kajakarkom, jak i zawodniczkom ścigającym się na rowerach górskich.

Dodał, że świetnie wypadły obie polskie kolarki, zarówno wicemistrzyni olimpijska Maja Włoszczowska jak i Aleksandra Dawidowicz, której tylko upadek przeszkodził w zdobyciu wyższej pozycji.

Szef PKOL jest zadowolony z występu Polaków na Igrzyskach w Pekinie. Podkreśla, że reprezentanci Polski zakwalifikowali się do większej liczby finałów niż podczas poprzednich Igrzysk. W Atenach Polacy wystąpili w 44 finałach, w Pekinie w blisko sześćdziesięciu.

Za największe rozczarowanie Igrzysk Piotr Nurowski uznał starty polskich pływaków i żeglarzy.

Tagi: szef, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz