Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szefowa polskiej dyplomacji w Watykanie

0
Podziel się:

Polska w większym stopniu niż dotychczas będzie konsultować się ze Stolicą Apostolską, zwłaszcza w sprawach dotyczących Unii Europejskiej. Rozmawiała o tym w Watykanie szefowa polskiej dyplomacj. Anna Fotyga rozpoczęła wizytę od odwiedzenia grobu Jana Pawła II.

Minister Fotyga spotkała się z watykańskim sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone i szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej arcybiskupem Dominique Mambertim.
Po rozmowach, które dotyczyły przede wszystkim problematyki europejskiej, minister powiedziała, że poglądy rządu premiera Jarosława Kaczyńskiego są w wielu kwestiach zbieżne ze stanowiskiem Stolicy Apostolskiej.
Odmiennym widzeniem spraw, a nie rozbieżnością, określiła polska minister spraw zagranicznych różne zdania Watykanu i Warszawy w sprawie wojny w Iraku i udziału Polski w koalicji antyterrorystycznej.
Minister Fotyga potwierdziła w Watykanie gotowość naszego kraju do upominania się na forum europejskim o uznanie chrześcijańskich korzeni naszego kontynentu i zapowiedziała zacieśnienie współpracy ze Stolicą Apostolską. Ma ona polegać między innymi na przekazywaniu wzajemnych stanowisk dotyczących Traktatu Konstytucyjnego.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)