Szermierka - ME w Zagrzebiu: złoto Charłan i Joppicha

0

szermierka - mistrzostwa Europy - szabla kobiet - floret mężczyzn - Charłan - Joppich - Socha

Olga Charłan w szabli i Peter Joppich we florecie wywalczyli tytuły mistrzów Europy. Ukrainka, która w półfinale pokonała Aleksandrę Sochę, w finałowej walce wygrała z Vassiliki Vougiouka z Grecji 15:7.
Tym samym brązowa medalistka olimpijska z Londynu po raz trzeci z rzędu, a czwarty łącznie wywalczyła indywidualnie złoto mistrzostw Europy.
Brązowe medale w tej konkurencji wywalczyły Aleksandra Socha z Polski i Włoszka Irene Vecchi.

We florecie mężczyzn Peter Joppich z Niemiec pokonał w finale Aleksieja Czeremisinowa z Rosji 15:11. Brązowe medale wywalczyli James-Andrew Davis z Wielkiej Brytanii i Włoch Andrea Baldini. Najlepszy z Polaków Leszek Rajski został sklasyfikowany na 18. miejscu.

We wtorek w Zagrzebiu odbędą się drużynowe turnieje florecistów - Polacy w ćwierćfinale będą walczyć z Węgrami oraz szpadzistów - w 1/8 finału Polacy będą fechtować z Norwegami.