Szermierka - Ósme miejsce Karoliny Chlewińskiej w Szanghaju

0

Szermierka - Karolina Chlewińska

Florecistka Karolina Chlewińska zajęła ósme miejsce w zawodach szermierczego Pucharu Świata w Szanghaju.
Reprezentantka Polski dotarła do ćwierćfinału turnieju, podczas wcześniejszych swoich walk pokonała m.in. Koreankę Hee Sook Jeon 14:13. W pojedynku o awans do półfinału przegrała z Dianą Jakowlewą z Rosji 10:15.
Najlepsza w Szamnghaju była inna z Rosjanek, Larysa Korobiejnikowa - w finale pokonała Jakowlewą 15:9.
W zawodach w Chinach startowały także inne polskie florecistki - Małgorzata Wojtkowiak odpadła w 1/16 finału po przegranej z Chinką Huili Dai 12:14. Martyna Synoradzka została sklasyfikowana na 37. miejscu, 43. pozycję zajęła Hanna Łyczbińska, 50. - Marta Łyczbińska, a na 55. miejscu zawody ukończyła Magdalena Knop.