Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szwajcaria: Roman Polański zostaje w areszcie

0
Podziel się

Władze Szwajcarii odrzuciły kolejną prośbę zwolnienia za kaucją, którą złożył reżyser Roman Polański. Filmowiec, który ma dwa paszporty - francuski i polski, czeka w szwajcarskim areszcie na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma być sądzony za gwałt na nieletniej.

bEhwvDlx

Polański zaproponował wyższą niż poprzednim razem kaucję, jednak Ministerstwo Sprawiedliwości uważa, że w dalszym ciągu ryzyko ucieczki Polańskiego ze Szwajcarii jest zbyt duże. Rzecznik resortu Folco Galli przyznał w rozmowie z agencją Associated Press, że oferta nie została przyjęta. Dodał, że Polański nie zaproponował opłacenia kaucji w gotówce.

Teraz reżyser ma 10 dni na zaskarżenie decyzji do sądu. Poprzednio szwajcarscy sędziowie zdecydowali, że Polański musi przebywać w więzieniu. Filmowiec domagał się zamiany aresztu na areszt domowy, gdzie miałby dodatkowo być monitorowany elektronicznie. Eksperci prawni uważają, że szanse Polańskiego na wyjście za kaucją są niewielkie, zważywszy na jego przeszłość uciekiniera.

bEhwvDma
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)