Notowania

wiadomości
26.05.2013 08:07

Szwecja: spokojniejsza noc

Podziel się
Dodaj komentarz

Szwecja-Sztokholm-przedmieścia-sytuacja

Dużo spokojniej - tak szwedzkie media określają sytuację na przedmieściach Sztokholmu. Przez ostatni tydzień na osiedlach, zamieszkanych głównie przez imigrantów, dochodziło do starć młodzieży z policją. Podpalono wiele samochodów i kilka budynków, w tym co najmniej dwie szkoły.
Jak poinformował rzecznik sztokholmskiej policji, minionej nocy na kilku osiedlach podpalono co prawda kilka samochodów, a grupy młodzieży obrzucały policjantów kamieniami, jednak sytuacja była zdecydowanie spokojniejsza niż na początku tygodnia. Zatrzymano 15 osób, ale z pierwszych informacji wynika, że byli to pseudokibice piłkarscy, którzy szykowali się do bijatyki - w ich samochodach znaleziono bowiem kastety, gaz pieprzowy i noże. Prawdopodobnie była to grupa z pseudokibiców drużyny IFK Goeteborg, która zamierzała bić się z pseudokibicami zespołu AIK Solna ze Sztokholmu.
Do zamieszek na przedmieściach doszło tydzień po tym, jak na jednym z nich policjanci śmiertelnie postrzelili starszego mężczyznę, który awanturował się i groził im maczetą. Mieszkańcy przedmieść oskarżają policję o rasizm. Wszystko dzieje się w dzielnicach, w których 80 procent mieszkańców to imigranci z Somalii, Turcji i z Bliskiego Wschodu. Wielu z nich, szczególnie młodych, nie ma pracy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz