Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tajwan, Chile - zatrzęsła się ziemia

0
Podziel się

W wyniku trzęsienia ziemi na Tajwanie zostało rannych 12 osób. Wstrząsy uszkodziły infrastrukturę energetyczną i doprowadziły do wstrzymania kursów superszybkiego pociągu. Przez kilka minut kilkaset tysięcy mieszkańców wyspy nie miało prądu.

bEhdMmcB

Trzęsienie ziemi miało siłę 6,4 stopnia w skali Richtera. Według amerykańskich sejsmologów, epicentrum wstrząsu znajdowało się 33 kilometry na północny wschód od miasta T'ai-tung, na głębokości 23 kilometrów. Byłó odczuwalne w stolicy Tajwanu, Tajpej.

Tajwan regularnie nawiedzają trzęsienie ziemi; wyspa leży bowiem niedaleko granicy dwóch płyt tektonicznych.11 lat temu wstrząs o sile 7,6 stopnia zabił blisko dwa i pół tysiąca ludzi.

Także Chile nawiedziło wczoraj trzęsienie ziemi. To kolejny wstrząs
wtórny - według amerykańskich sejsmologów, trzęsienie miało siłę 6,1 stopnia w skali Richtera.
Wstrząsy były odczuwalne w kilku miastach, w tym w stolicy Santiago. Na ulicach drugiego co do wielkości miasta Chile - Concepcion, które najbardziej ucierpiało w czasie sobotniego trzęsienia, wybuchła panika. Nie ma informacji o stratach materialnych.

bEhdMmcD

Tymczasem prezydent Michelle Bachelet zaprzeczyła doniesieniom, że w rejonach dotkniętych sobotnim trzęsieniem brakuje żywności i benzyny. Zapewniła, że do Concepcion i innych zniszczonych miejscowości trafia pomoc. W siedmiu miastach wprowadzono godzinę policyjną.

Z ostatnich danych wynika, że w sobotnim trzęsieniu zginęło ponad 800 osób. Zniszczonych zostało około półtora miliona domów.

bEhdMmde
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)