Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
współpraca
24.02.2006 16:02

"Taktyka, która nie służy współpracy, ale też jej nie zrywa"

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że sprawa wyboru Rzecznika Praw Dziecka nie jest objęta paktem stabilizacyjnym. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że w związku z tym brak porozumienia w sprawie Rzecznika nie podważa paktu miedzy PiS-em, LPR i Samoobroną.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jarosław Kaczyński przyznał jednak, że Prawo i Sprawiedliwość jest coraz bardziej zniechęcona atakami ze strony pozostałych sygnatariuszy paktu. Chodzi tu także o dzisiejsze zarzuty Romana Giertycha, który utrzymuje, że marszałek Marek Jurek obiecał poprzeć kandydata Ligi Polskich Rodzin na Rzecznika Praw Dziecka w zamian za poparcie Janusza Kochanowskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich. Prezes PiS zauważył, że mamy do czynienia z taktyką, która nie służy współpracy, ale też jej nie zrywa.

Sejm nie wybrał Rzecznika Praw Dziecka. Żadna z dwóch kandydatek - posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Pakuła-Sacharczuk i rekomendowana przez Platformę Obywatelską Anna Leśnodorska - nie uzyskały wymaganej większości głosów. Teraz procedura wyboru Rzecznika Praw Dziecka zaczyna się od początku.

Tagi: współpraca, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz