Tenis - Ivanović awansowała do drugiej rundy Roland Garros

0

tenis - Roland Garros - Ana Ivanović

Serbka Ana Ivanović pokonała w pierwszej rundzie turnieju tenisowego French Open na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu Chorwatkę Petrą Martić 6:1, 3:6, 6:3. Serbka w trzecim secie prowadziła już 5:0, później miała niewykorzystane 4 meczbole, ale za piątym razem w końcu zakończyła spotkania trwające godzinę i 50 minut.
Pierwsze mecze w turnieju wygrały też Czeszka Petra Cetkowska i Włoszka Sara Errani.
Pierwszym singlistą, który awansował do drugiej rundy został Portugalczyk Joao Sousa, który wygrał w trzech krótkich setach z Japończykiem Go Soedą 6:1, 6:3, 6:2.
Z pięciorga polskich tenisistów, którzy wystąpią w pierwszej rundzie gry singlowej Roland Garros dziś zaprezentuje się tylko Urszula Radwańska, która około 17:30 powinna rozpocząć swój mecz z Amerykanką Venus Williams.