Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Teorie na temat katastrofy smoleńskiej

0
Podziel się:

s Teorie na temat katastrofy smoleńskiej

Teorie na temat wybuchów na pokładzie samolotu, brzoza i jej rola w katastrofie, a także prezentacje zgniatania blachy na przykładzie puszek - takie sprawy omawiane są podczas Drugiej Konferencji Smoleńskiej.
Specjaliści z różnych dziedzin w tym eksperci zespołu Antoniego Macierewicza debatują na temat katastrofy prezydenckiego samolotu 10 kwietnia 2010 roku. Miejsce konferencji nie zostało publicznie podane, a obrady można śledzić jedynie przez internet.
Andrzej Ziółkowski z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN omawiał badania elementów metalowych wraku samolotu. Jego zdaniem wnioski potwierdzają hipotezę o eksplozji. Jego zdaniem, wstępny przegląd dokumentacji zdjęciowej wskazuje, że nie można odrzucić hipotezy o eksplozji. Ziółkowski dodaje - "są wskazówki, że doszło do co najmniej dwóch eksplozji".
Ziółkowski starał się pokazać, że analiza śladów na wraku przeczy ustaleniom komisji rządowej. Natomiast bardziej skomplikowane zagadnienia starał się omawiać w sposób przystępny dla przeciętnego odbiorcy. Te naprężenia, które są po obwodzie są dwa razy większe niż te, które są wzdłuż zbiornika ciśnieniowego. Ziółkowski uważa, że przykładem zbiornika ciśnieniowego w którym wytwarza się nadciśnienie jest kiełbasa, którą zbyt długo gotujemy i pęka wzdłuż, nie w poprzek.
Z kolei Piotr Witakowski z Akademii Górniczo Hutniczej zwrócił uwagę na cenną dokumentację sporządzoną przez media. Jak sugerował to także miałoby dowodzić, że dopiero po katastrofie fragmenty samolotu umieszczono w brzozie. Witakowski wyjaśnia, że "telewizja moskiewska" pokazała, że nie ma żadnych szczątków na brzozie. Jak sugeruje - zostały one tam później umieszczone.
Wśród prelegentow są także: Jan Obrębski, Wiesław Binienda, Karol Karski, Marcin Gugulski, Tomasz Zukowski, Jacek Kurzepa, Małgorzata Wassermann oraz Piotr Gliński.
W trakcie Konferencji Smoleńskiej zaplanowano sesje techniczną, medyczną, prawną i socjologiczną.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)