Tomasz Sikora prowadzi w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata

0

Tomasz Sikora odzyskał prowadzenie w klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata. W biegu sprinterskim podczas rozgrywanych w Korei Południowej mistrzostw świata zajął co prawda 16. pozycję, ale dzięki zdobytym punktom wyprzedził Norwega Emila Hegle Svendsena, który dziś nie startował.

Tomasz Sikora nie może zaliczyć dzisiejszego biegu do udanych. Podczas dwóch strzelań zaliczył aż trzy pudła i musiał dodatkowo biec trzy karne rundy. Przed jutrzejszym biegiem pościgowym ma 1 minutę, 26 sekund straty do zwycięzcy biegu sprinterskiego - Ole Einara Bjoernadalena. Srebrny i brązowy medal zdobyli dziś także Norwegowie - Lars Berger i Halvard Hanevold.

Wcześniej na mistrzostwach świata rozegrano bieg sprinterski kobiet. wygrała Niemka Kati Wilhelm przed swoją rodaczką Simone Hauswald oraz Rosjanką Olgą Zajcewą. Najlepsza z Polek, Weronika Nowakowska, zajęła 35. miejsce.