Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Trójka-Struzik-sojusz z PO

0
Podziel się:

Marszałek sejmiku województwa mazowieckiego opowiedział się za odnowieniem koalicji PO-PSL w tym regionie. Partie te rządziły wspólnie Mazowszem także przez ostatnie 4 lata.

Adam Struzik przypomniał w Salonie Politycznym Trójki, że w sejmiku wojewódzkim Mazowsza PSL będzie miał 13 radnych, tylko o czterech mniej niż Platforma Obywatelska. Marszałek Struzik ocenia, że samorządowa koalicja z PO była najlepsza i najbardziej pragmatyczna z tych, w jakich rządził na Mazowszu, bo dzięki jej rządom Mazowsze rozwinęło się w znaczący sposób. Adam Struzik powiedział też, że w przypadku stanowiska marszałka sejmiku województwa "jest do dyspozycji". Dodał, że od 9 lat pełni tę funkcję, ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie.
Adam Struzik opowiedział się też za koalicją PO-PSL we wszystkich sejmikach wojewódzkich. Wczoraj zaapelował o to premier Donald Tusk. Marszałek Struzik zwrócił uwagę, że tylko w dwóch województwach będzie potrzebny trzeci koalicjant. W województwie opolskim - Mniejszość Niemiecka, a w podkarpackim - Sojusz Lewicy Demokratycznej. Marszałek Struzik zwrócił uwagę, że w koalicjach nie będzie prawdopodobnie PiS, które - jego zdaniem - stało się mało atrakcyjnym partnerem koalicyjnym przez "wojowniczą postawę".
Adam Struzik zapowiedział, że Polskie Stronnictwo Ludowe będzie chciało stopniowo zwiększać swoją obecność także w miastach. Wskazał, że jego partia po raz pierwszy uzyskała mandaty radnych między innymi w Radomiu, Ciechanowie i Płocku.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)