Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trójka - Graś o emeryturach

0
Podziel się

Rząd nie ma zamiaru wycofywać się z waloryzacji emerytur. Zadeklarował to w Programie Trzecim Polskiego Radia rzecznik rządu Paweł Graś.Dodał on, że rząd chce, aby na waloryzacji skorzystali najubożsi.

bEiGYUER

Mogłoby w tym pomóc wprowadzenie waloryzacji kwotowej zamiast procentowej. Trwają dyskusje nad takim rozwiązaniem - powiedział rzecznik gabinetu Donalda Tuska.
Graś nie zgodził się z zarzutami, że wczorajsze spotkanie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami Otwartych Funduszy Emerytalnych nie będzie miało żadnych skutków. Rzecznik podkreślił, że składki płacone OFE nie zostaną przekazane ZUS-owi. Fundusze muszą jednak podjąć działania w celu zapewnienia Polakom wyższych emerytur. Są już konkretne pomysły, na przykład utworzenie subfunduszy dla młodszych i starszych ubezpieczonych.
OFE mają też przeznaczyć mniej środków na akwizycję, a więcej na emerytury. Graś podkreślił, że rząd nie chce wprowadzać rewolucji w systemie ubezpieczeń, ale stopniowo go udoskonalać. Rzecznik dodał, że taki sposób działania powinna zaakceptować minister pracy Jolanta Fedak z Polskiego Stronnictwa Ludowego, która proponowała przeniesienie do ZUS-u części składek płaconych OFE.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEiGYUFu
emerytury
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)