Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trójka M. Błaszczak - podatki - krytyka

0
Podziel się

Mariusz Błaszczak z PiS-u krytykuje rząd za ukrywanie informacji o sytuacji finansów publicznych. Rzecznik klubu parlamentarnego PiS mówił w Salonie Politycznym Trójki, że posłowie nie mają dostępu do informacji na temat sytuacji budżetu, a premier Tusk odmawia sejmowej debaty na ten temat.

bEgFKesB

Polityk PiS-u przypomniał, że w kampanii wyborczej nie tylko nie informowano o sytuacji budżetu, ale sztab Bronisława Komorowskiego obiecywał podwyżki. Premier Tusk, który uczestniczył w spotkaniach kandydata PO zapewniał, że finanse publiczne są w dobrym stanie, a obietnice podwyżek realne.

Poseł Błaszczak podkreśla, że jego klub parlamentarny chce debaty publicznej w Sejmie, podczas której rząd przedstawi wyczerpujące informacje na temat budżetu. Na razie jednak posłowie PiS-u spotkali się z odmową. Premier zaproponował spotkanie z szefami klubów. PiS chce jednak debaty na forum Sejmu.

W piątek premier Donald Tusk ogłosił, że rząd planuje zwiększenie stawki podatku VAT z 22 na 23 procent. Uzasadniał to złą sytuacją finansów publicznych i rosnącym zadłużeniem państwa.

bEgFKete
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)