Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
misja
10.06.2006 03:57

"Trybuna" - Tajna misja generała Aczałowa

"Trybuna" przytacza słowa byłego wiceministra obrony ZSRR, który twierdzi, że w razie wkroczenia radzieckich wojsk do Polski miał internować generała Jaruzelskiego. Generał-pułkownik Władisław Aczałow, który na początku lat 80. dowodził 7. gwardyjską dywizją powietrzno-desantową utrzymuje, że rozkaz taki wydali mu osobiście Szef Sztabu Generalnego sił zbrojnych marszałek Nikołaj Ogarkow oraz dowódca wojsk powietrzno-desantowych Dymitr Suchorukow.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Trybuna" pisze, że dywizja Aczałowa miała jakoby desantować się na Warszawę. Z kolei we wrześniu brała udział w wielkich ćwiczeniach Armii Radzieckiej ,,Zapad-81''.
Władisław Aczałow twierdzi, że zgodnie z planem operacji, podczas ćwiczeń jako dowódca dywizji miał udać się do punktu dowodzenia i złożyć raport ministrowi obrony marszałkowi Dymitrowi Ustinowowi, ale pod warunkiem, że w punkcie dowodzenia nie będzie generała Jaruzelskiego. "W razie wkroczenia naszych wojsk - miałem go osobiście internować, nie powinien mnie wcześniej widzieć." - powiedział gazecie Aczałow.
Były wiceminister obrony ZSRR twierdzi, że miał dokonać internowania i transportu Jaruzelskiego w bezpieczne miejsce, a następnie czekać na dalsze rozkazy. Powiedział, że znał tylko jedno nazwisko osoby, którą miał internować - Jaruzelskiego. Według niego listę pozostałych otrzymałby w przedddzień interwencji lub w lecącym na Warszawę samolocie. Więcej na ten temat w "Trybunie".

trybuna/km/chod.

Tagi: misja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz