Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
spotkanie
09.06.2007 04:13

"Trybuna" Amerykanista o spotkaniu w Juracie

Profesor Krzysztof Michałek zauważa w "Trybunie", że w oświadczeniach prezydentów Lecha Kaczyńskiego i George'a Busha dominowały wątki, które nie były związane z tarczą. Zdaniem amerykanisty z Uniwersytetu Warszawskiego nie tego oczekiwały media i społeczeństwo.

Podziel się
Dodaj komentarz

Profesor Michałek stwierdza w rozmowie z gazetą, że poza ogólnymi, znanymi już sformułowaniami, zabrakło zobowiązań obu stron czy scenariusza dalszych rozmów. "Prezydent Kaczyński chciał uniknąć pułapki, w jaką wpadły Czechy, udzielając jednoznacznego poparcia dla tarczy" - mówi "Trybunie" amerykanista. Zdaniem profesora Michałka dopiero po kolejnym spotkaniu Busha z Putinem na początku lipca Polska może podjąć kierunkową decyzję w tej sprawie. "Po reakcji prezydenta Busha było widać, że strona polska nie spełniła jego oczekiwań. W związku z tym nie było minisukcesu. To znaczy - nie było konkretu, jaki prezydent Kaczyński mógłby przekazać prezydentowi Bushowi" - powiedział "Trybunie" profesor Michałek.
Jednak amerykanista pozytywnie ocenia takie zakończenie rozmów, gdyż "teraz jest ten moment, od którego obie strony mogą zacząć negocjacje na serio" - czytamy w "Trybunie".

"Trybuna"/mn/dabr

Tagi: spotkanie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz