Notowania

wiadomości
07.08.2012 14:54

Turystyka - pomysł na poprawę

Branża turystyczna domaga się szybkich zmian w prawie. Szczegółowe rozwiązania powstają przy udziale przedstawicieli biur podróży, Polskiej Izby Turystyki a także Ministerstwa Sportu. Pakiet zawiera między innymi zapis o powstaniu funduszu zabezpieczeń turystycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem szefa Polskiej Izby Turystyki Pawła Niewiadomskiego, byłby on dodatkowym zabezpieczeniem w razie niewypłacalności biur. Pieniądze na fundusz wpłacałyby same biura, które z kolei mogłyby wliczać koszty w cenę wycieczki.
Przedstawiciele branży domagają się większego nadzoru państwa nad przedsiębiorcami, którzy chcą zakładać biura turystyczne. Wszystko po to, by nie dopuścić do nieuczciwych praktyk. W opinii przedstawicieli dużych biur, firmy turystyczne powinny być często i szczegółowo kontrolowane. Sprawdzane mogłoby być, czy firmy należą do ewidencji biur, czy należą do Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Biura powinny też być weryfikowane w Krajowym Rejestrze Sądowym, który jest głównym źródłem wiedzy na temat firm i ich kondycji finansowej.
Ministerstwo Sportu przygotowuje projekt zmian, które utrudnią zakładanie biura podróży. Chodzi o wyeliminowanie nieuczciwych przedsiębiorców, którzy najpierw wyciągają pieniądze od klientów i kontrahentów, a potem bankrutują. Sposobem na to mają być między innymi wyższe gwarancje, które biura muszą wpłacać do urzędów marszałkowskich.
Zmiany zaproponowane przez branżę zostaną kierowane do Sejmu.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz