Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
06.07.2011 13:18

Tusk -Buzek-Barosso-konferencja-PE

Premier Donald Tusk zaznaczył, że uzyskał szerokie wsparcie dla swojej wizji przedstawionej w PE. Na konferencji po swoim przemówieniu w Europarlamencie podkreślił, że jest pod dużym wrażeniem debaty w PE. Zdaniem premiera w PE jest mocne wsparcie dla polskiej wizji prezydencji. Jak dodał, mimo że jest to wizja mało oryginalna i oczywista to często jest oczywista tylko w retoryce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak dodał, doświadcznie jego pokolenia potwierdza wartość wspólnoty europejskiej. A zaprezentowane przez niego priorytety wymagają działnia wspólnotowego.
Szef Europarlamentu Jerzy Buzek powiedział, że jest usatysfakcjonowany, że może przedstawiać premiera polskiego rządu, który przewodzi prezydencji. "Jest to dla mnie nadzwyczajna i osobista satysfakcja" - podkreślił Jerzy Buzek. Program przewodnictwa przedstawiony przez Donalda Tuska, zdaniem Jerzego Buzka, dobrze wróży polskiej prezydencji. Gorąca dyskusja po wystąpieniu Donladna Tuska zdaniem szefa Parlamentu UE była pozytywnym zjawiskiem, bo prezentowanie bardzo różnych opinii jest głebokim sensem demokracji.
Szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barosso pogratulował Donaldowi Tuskowi dobrego startu w związku z prezydencją. Powiedział, że agresywne uwagi wyrażone przez eurosceptyków wynikają z euroentuzjazmu Donalda Tuska. Zdaniem Jose Manuel Barosso wielu z eurosceptyków oczekiwało, że rozszerzenie Unii o nowe kraje będzie oznaczało osłabienie Unii. A Polska wykazuje optymizm i pozytywne przesławnie dla całej Europy - podkreślił szef Komisji Europejskiej

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz