Notowania

tusk
14.10.2009 16:04

Tusk: Działania CBA nie powinny odstraszać od inwestowania w Polsce

Premier poinformował, że rząd wyasygnował dodatkowe środki dla Programu Drugiego Polskiego Radia i TVP Kultura. Pozwoli to, jak się wyraził, uratować te anteny.

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk powiedział też na konferencji prasowej, że będzie dążył do odpartyjnienia instytucji państwa i mediów publicznych.

Premier uważa, że działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie powinny odstraszać od inwestowania w Polsce. Donald Tusk dodał jednak na konferencji prasowej, że najważniejsze prywatyzacje i przetargi powinny być chronione przez służby specjalne, aby zapobiec korupcji.

Komentując negatywną opinię prezydenta na temat jego wniosku o odwołanie szefa CBA, Tusk powiedział, że prezydent nie zopiniował jego wniosku. Przypomniał, że Kolegium Służb Specjalnych i sejmowa komisja do spraw służb specjalnych pozytywnie oceniła jego wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego. Kandydat na ministra sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski przypomniał, że decyzja o odwołaniu szefa CBA należy do premiera.

Szef rządu zapowiedział, że prywatyzacja będzie postępowała zgodnie z planem, a wszelkie podejrzenia, dotyczące korupcji w tym procesie, powinny zostać wyjaśnione do końca. Premier zapowiedział, że wszystkie podejrzane sprawy, ujawniane przez media, zostaną dokładnie sprawdzone. Dodał jednak, że informacje prasowe o coraz to nowych aferach zaczynają budzić wątpliwości.

Tagi: tusk, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz