Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk nie będzie kandydował

0
Podziel się

Donald Tusk nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Zapowiedział, że będzie nadal pełnił fukcję szefa rządu i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Premier oświadczył, że wymaga tego jego nowy plan polityczny, zakładający utrzymanie stabilności rządu i wzmocnienie instrumentów władzy wykonawczej. "Ta władza i te instrumenty są w rządzie - podkreślił Donald Tusk. Dodał, że PO przygotowała zbyt wiele projektów, by narażać je na szwank i że chce, aby rząd pod jego kierownictwem stabilnie pracował także podczas burzliwego czasu kampanii wyborczej.

bEgWOVTV

"Nie chcę uczestniczyć w wyścigu, którego celem jest pałac i zaszczyt. Chcę brać udział w wielkiej batalii o wygraną Polski w wyścigu cywilizacyjnym w Euriopie i na świecie" - powiedział premier. Podkreślił, że chce być poważnym partnerem dla Polaków. Zaznaczył, że dostrzega wagę urzędu prezydenckiego, ale z tą funkcją wiąże się raczej prestiż niż realna władza. Zapowiedział jednak, że Platforma Obywatelska wystawi swojego kandydata w wyborach prezydenckich i wyraził przekonanie, że będzie to kandydat zwycięski. "Ja sam będę w tym czasie wykonywał pracę ważniejszą z punktu widzenia Polski i Polaków" - powiedział premier.

Zapowiedziany przez Donalda Tuska plan polityczny dotyczy ograniczenia rosnącego zadłużenia i zmniejszenia deficytu budżetowego. Ma to zapewnić napływ nowych inwestorów i powiększenie liczby miejsc pracy - oświadczył premier. Plan przewiduje także wzmocnienie roli Polski na forum międzynarodowym, szczególnie w sferze decyzji dotyczących unijnej gospodarki

bEgWOVUy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)