Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tusk o gospodarce

0
Podziel się

Nasza gospodarka w 2009 roku rozwijała się w najszybszym tempie w Europie. Ze wstępnych danych GUS wynika, że w roku ubiegłym "wzrosła" ona o 1,7 procent w porównaniu z 2008 rokiem. Są to lepsze wyniki niż spodziewało się wielu analityków

bEgjLOsB

Premier Donald Tusk na konferencji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie powiedział, że jest to sukces naszej gospodarki - jedynej w Europie, która jest "na plusie" za cały rok 2009.

Według premiera, bardzo ważne dla dalszego rozwoju naszej gospodarki jest to, by tę dobrą tendencję wzmocnić. Podkreślił, że już dziś jesteśmy bardziej konkurencyjni jeśli chodzi o takie kwestie, jak wzrost gospodarczy. Wzrost ten jest w Polsce zrównoważony, bowiem zgodnie z danymi GUS dotyczy wszystkich kluczowych elementów gospodarki - zauważył szef rządu.

W opinii premiera, Polska - by stać się w pełni konkurencyjna wobec najlepszych w Europie - potrzebuje uporządkowania finansów publicznych. Zapowiedział, że jutro przedstawi propozycje jak ograniczyć rosnące zadłużenie i zmniejszyć deficyt. Chcemy, by Polska stała się najbardziej atrakcyjnym miejscem w Europie do inwestowania i by było tu coraz więcej dobrze płatnych miejsc pracy - wyjaśnił Dnald Tusk.

bEgjLOsD

Zastrzegł przy tym, że ma żadnych powodów, by Polskę wskazywać jako kraj, który ma nadmierny problemy z deficytem czy zadłużeniem. Dodał, że stosunek PKB do zadłużenia jest zdecydowanie lepszy niż w wielu innych krajach Europy.

bEgjLOte
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)