Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

TVP uruchomiła pierwszą, bezpłatną część cyfrowej platformy

0
Podziel się:

Telewizja Polska uruchomiła pierwszą, bezpłatną część cyfrowej platformy. Da ona szanse widzom na bezpłatne odbieranie kanałów firmowanych przez TVP.  

Podczas konferencji prasowej p.o. prezesa TVP Piotr Farfał powiedział, że uruchomienie platformy cyfrowej TVP jest historycznym wydarzeniem, rewolucją technologiczną i milowym krokiem w cyfryzacji Polski. Dodał przy tym, że dziś rano skierował do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek koncesyjny potrzebny do rozpatrzenia pełnego pakietu programów. "Tego już nikt nie zatrzyma. Choć nie wiem jak bardzo by chciał - Platforma Telewizji Publicznej jest faktem" - podkreślał Piotr Farfał.

Z opinią tą nie zgadza się przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Witold Kołodziejski podkreśla, że do uruchomienia platformy cyfrowej konieczna jest koncesja KRRiT, a takiej Telewizja Polska nie otrzymała. Kołodziejski dodaje, że nie otrzymał do tej pory wniosku koncesyjnego od TVP. "Ja go nie widziałem, a przede wszystkim Rada tego wniosku nie rozpatrzyła, więc na razie o żadnej Platformie mowy być nie może" - podkreśla przewodniczący KRRiT. Kołodziejski dodaje, że chciałby się bardzo rzetelnie przyjrzeć zawartej umowie, bo obawia się dużych strat finansowych dla telewizji publicznej.

Witold Kołodziejski skierował wcześniej do zarządu TVP list, w którym domagał się wstrzymania wiążących rozstrzygnięć dotyczących satelitarnej platformy TVP do czasu rozpoczęcia działalności nowej rady telewizji.

Jeden z członków nowej rady TVP Piotr Wawrzeński tłumaczy, że powstanie Platformy Cyfrowej Telewizji Polskiej jest kluczową decyzją dla spółki, a takie decyzje wymagają akceptacji i omówienia przez Radą Nadzorczą TVP. "Prezes Farfał nie powinien pochopnie podejmować takich decyzji i zaciągać zobowiązań dla spółki, które mogą okazać się w dłuższej perspektywie bardzo niekorzystne" - podkreśla Piotr Wawrzeński.

Na początek Platforma TVP oferuje osiem bezpłatnych kanałów Telewizji Polskiej takich jak TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Historia, TVP Kultura oraz polskich kanałów typu free to air, wynajmujących od TVP miejsce na transponderach satelitarnych - TV Puls i TV Trwam. W kolejnych etapach dostępna ma być także oferta komercyjna - kilkadziesiąt kanałów, za które widz będzie płacił pojedynczo, tylko za te które chce oglądać. Kompletna Cyfrowa Platforma TVP - według zapewnień Piotra Farfała - ma trafić na rynek na początku 2010 roku.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)