Notowania

samolot
30.06.2009 08:05

U wybrzeży Komorów rozbił się samolot jemeńskich linii lotniczych

Na pokładzie znajdowały się 153 osoby, w tym 11 członków załogi. Według pierwszych informacji większość pasażerów stanowili Francuzi i obywatele Komorów. Trwa poszukiwanie wraku maszyny. W akcji biorą udział między innymi dwa francuskie samoloty wojskowe i francuski statek.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pasażerowie odbywali lot z Paryża do stolicy Komorów, Moroni, z międzylądowaniem w Sanie, stolicy Jemenu. Stamtąd wylecieli Airbusem A310 należącym do jemeńskich linii lotniczych Yemenia Air. Maszyna zniknęła z radarów kilka kilometrów od planowanego miejsca lądowania. Według BBC panowały wtedy trudne warunki atmosferyczne, wiał silny wiatr.

To kolejna katastrofa Airbusa w tym miesiącu. 1 czerwca na Pacyfiku w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach rozbiła się maszyna linii Air France. Zginęli wszyscy pasażerowie oraz załoga - łącznie 228 osób.

Komory to państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, położone między wschodnim wybrzeżem Afryki i północnymi krańcami Madagaskaru. W skład Związku Komorów wchodzą trzy wyspy. Czwarta z wysp archipelagu jest terytorium zależnym Francji.

Tagi: samolot, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz