Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Uchodźcy toną w drodze do Australii

0
Podziel się:

Łódź z nielegalnymi imigrantami tonie na morzu między Indonezją i Australią. Na pokładzie znajduje się około 80 osób.

Uchodźcy toną w drodze do Australii

Australijskie służby ochrony wybrzeża wysłały w ich stronę okręt, statki handlowe i samolot. Pasażerowie łodzi, tonącej w okolicach wyspy Jawa, sami zwrócili się z apelem o pomoc. Ich narodowość jest nieznana.

Australia jest bardzo częstym celem nielegalnych imigrantów, którzy uciekają z Afganistanu, Iraku, Iranu , Birmy czy Sri Lanki. Indonezja, Tajlandia i Malezja są dla nich krajami tranzytowymi. Premier Australii Kevin Rudd, który przebywa z wizytą w Indonezji, poparł inicjatywę prezydenta Susilo Bambanga Yudhoyono, by zorganizować międzynarodowe spotkanie na temat problemu uchodźców.

Przywódca Indonezji podkreślił, że kraje regionu muszą wspólnie wziąć odpowiedzialność za przemyt ludzi i podjąć konkretne działania.

Canberra zaostrzyła ostatnio politykę imigracyjną wobec utrzymującej się fali nielegalnych imigrantów. To temat ożywionej debaty przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi. Szef partii opozycyjnej Tony Abbot chciałby _ zawracać _ łodzie do Indonezji.

Rudd, który w zeszłym tygodniu przejął władzę w kraju po odsunięciu Julii Gillard, stara się odbudować topniejące poparcie dla swojej Partii Pracy. Może to oznaczać zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów. W piątek, podczas szczytu w Indonezji, uchylał się jednak od odpowiedzi czy rzeczywiście takie ma plany.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli do Australii. Prawie utonęli Australijskie służby celne uratowały około 95 imigrantów z łodzi, która tonęła na Oceanie Indyjskim w pobliżu Wyspy Bożego Narodzenia.
Dryfowali na morzu 11 dni. Chcieli do Australii Francuski tankowiec uratował 28 nielegalnych imigrantów, obywateli Sri Lanki.
Mają nowego premiera. Szykują się zmiany? W wewnętrznym głosowaniu deputowanych Partii nowy premier pokonał dotychczasową szefową rządu, która zapowiedziała rezygnację w razie niekorzystnego dla niej wyniku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)