Notowania

wiadomości
12.12.2011 14:30

UE-Wlk. Brytania-Francja

Nie milkną echa ubiegłotygodniowego szczytu Unii Europejskiej w Brukseli. Prezydent Francji Nicolas Sarkozy uważa, że po piątkowych decyzjach możemy mówić o dwóch koncepcjach Europy. Według Nicolasa Sarkozy'ego odmowa podpisania porozumienia przez Wielką Brytanię w klarowny sposób pokazała, że istnieją dwie Europy - jedna, dla której siłą Unii jest większa solidarność między państwami, i która widzi konieczność wprowadzenia kontroli budżetów oraz ta druga, dla której Europa jest wspólnym rynkiem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Unijny komisarz do spraw gospodarczych Oli Rehn wyraził ubolewanie z powodu stanowiska Wielkiej Brytanii na szczycie w Brukseli. Jego zdaniem, jest ono niekorzystne zarówno dla Unii Europejskiej, jak i Brytyjczyków.
Z kolei Wielka Brytania będzie uważnie się przyglądać, czy instytucje Unii Europejskiej nie są wykorzystywane w walce z kryzysem zadłużenia w strefie euro. Rzecznik premiera Davida Camerona oświadczył, że instytucje te nie powinny służyć dwóm celom - Unii Europejskiej i strefie euro. Dodał, że Wielka Brytania podtrzymuje swoje weto do wprowadzenia większej dyscypliny finansowej i ściślejszej integracji w Unii Europejskiej

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz