Notowania

wiadomości
11.11.2011 18:02

Ukraina-Euro 2012-transport miejski

Ukraińskie miasta nie wykonują planu modernizacji transportu publicznego. Lwowski zakład autbusowy przygotuje jedynie połowę z zamówionych autobusów i trolejbusów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgodnie z podpisanym w marcu porozumieniem między Radą Ministrów a lwowską fabryką, ta ostatnia miała w tym roku sprzedać 4 miastom organizującym Euro 2012 1,5 tysiąca autobusów i 500 trolejbusów. Z powodu braku środków w budżecie centralnym ten plan uda się wykonać jedynie w połowie. Najwięcej nowych pojazdów pojawi się w Doniecku i Charkowie, po 200. Do stolicy pojedzie sto autobusów i trolejbusów. Paradoksalnie, dyrekcja lwowskiej fabryki ma największe trudności ze współpracą ze... Lwowem. Miasto odebrało w tym roku 25 pojazdów i do końca roku chce wziąć jeszcze 130, ma już jednak dług wobec zakładu, którego nie mają pozostałe: Charków, Donieck i Kijów.
Tymczasem modernizacja transportu miejskiego jest okazją do zarobku dla lokalnych urzędników. Według opozycyjnego portalu Gławnoje, wartość zakupionych w Pradze przez charkowskie władze tramwajów została zawyżona od 5 do 10 razy. Transakcja była organizowana przez pośrednika.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz