Notowania

ukraina
02.02.2011 15:01

Ukraina - Odessa-Brody

Prezydent Ukrainy liczy na zaangażowanie Polski w rozbudowę rurociągu Odessa-Brody. Rozpoczynająca się jutro wizyta Wiktora Janukowycza w Warszawie i Gdańsku będzie poświęcona głównie kwestiom ekonomicznym.

Podziel się
Dodaj komentarz

W rozmowie z polskimi dziennikarzami Wiktor Janukowycz podkreślił, że ropociąg Odessa-Brody powinien zostać przedłużony do Gdańska. W czasie swojej wizyty w tym mieście prezydent ma odwiedzić miejscową rafinerię.
Ukraiński szef państwa przypomniał, że polska część projektu jest na razie jedynie w fazie planowania. "My poszliśmy już do przodu. Ropa popłynęła już w stronę Białorusi i popłynie zapewne dalej, na Litwę, na Łotwę. Jednak Polska bez wątpienia pozostaje tutaj priorytetem, bo tak było od samego początku tego projektu" - podkreślił Wiktor Janukowycz.
Zimą tego roku ropa po raz pierwszy popłynęła rurociągiem Odessa-Brody w pierwotnie projektowanym kierunku, czyli znad Morza Czarnego na północ i dalej za pomocą innych rurociągów do rafinerii w Mozyrzu na Białorusi. Dotąd rurociąg wykorzystywali Rosjanie w odwrotnym kierunku.

IAR

Tagi: ukraina, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz