Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina - opozycja pozytywnie po rozmowach z Sikorskim

0
Podziel się:
bEslqQnF

Ukraina- opozycja - UE

Ukraińska opozycja ma nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie sprawy Julii Tymoszenko. Oponenci władz spotkali się w Kijowie z ministrami spraw zagranicznych Polski i Szwecji Radosławem Sikorskim i Carlem Bildtem.
Ministrowie nie skomentowali spotkania z opozycją. Ukraińscy politycy podkreślali jednak, że rozmowy były owocne. Lider Swobody Ołeh Tiahnybok powiedział, że dają one nadzieje na to, że umowa stowarzyszeniowa będzie podpisana w listopadzie w Wilnie.
Żeby do tego doszło należy jednak rozwiązać sprawę Julii Tymoszenko. Przywódca partii byłej premier Ojczyzny [Batkiwszczyny], Arsenij Jaceniuk zaznaczył, że leczenie nie może być jedynie przerwą w wykonywaniu wyroku. Nawet jeśli Julia Tymoszenko się na to zgodzi, to nie zgodzi się na to Unia Europejska. Jak podkreślił ukraiński polityk, kluczowym warunkiem Brukseli jest nie przerwa w prześladowaniach politycznych, a ich całkowite zaprzestanie.
W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest -tak zwane- częściowe ułaskawienie. Aby do tego doszło najpierw musiałby zostać zmniejszony wyrok, który zapadł dwa lata temu. Dopiero później była premier zostałaby ułaskawiona i miałaby wyjechać na leczenie do Niemiec. Nadal jednak byłaby osobą karaną i nie mogłaby zajmować najważniejszych stanowisk w państwie.

IAR

bEslqQoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)