Notowania

wiadomości
16.03.2011 13:14

Ukraina - Polska - droga

Lwowski portal Zaxid.net [czyt. Zachid net] twierdzi, że ukraińskie władze zrezygnowały z budowy nowej drogi ze Lwowa do przejścia granicznego z Polską Krakowiec - Korczowa. Dziennikarze powołując się na własne źródło w Radzie Ministrów twierdzą, że istniejąca trasa zostanie jedynie wyremontowana.

Podziel się
Dodaj komentarz

Budowę drogi rozpoczęto uroczyście pod koniec zeszłego roku. Kamień węgielny zakopali wicepremierzy Polski i Ukrainy Waldemar Pawlak i Borys Kolesnikow w asyście orkiestry strażackiej. Teraz Wołodymyr Hubyckyj z lwowskiej rady obwodowej przekonuje, że na razie nie można stwierdzić na sto procent, czy trasa będzie budowana. Decyzję musi podjąć Rada Ministrów. Na razie władze zatwierdziły jedynie remont istniejących dróg, w tym właśnie Lwów - Krakowiec oraz prowadzących do dwóch innych przejść granicznych z Polską w Rawie Ruskiej (Hrebenne) i Szegini (Medyka). Remontem tej ostatnie ma się zająć polski Budimex.
W poniedziałek gubernator obwodu lwowskiego Mychajło Cymbaliuk poinformował, że władze nie otrzymały jeszcze pieniędzy na budowę drogi Lwów - Krakowiec. Tego samego dnia swoimi wątpliwościami, co do budowy tej trasy podzielił się także mer Lwowa Andrij Sadowy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz