Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
03.07.2010 15:30

Ukraina dostanie kredyt od MFW

Jednak rząd pod kierownictwem Mykoły Azarowa musi zabrać się za naprawę finansów publicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

*Ukraina dostanie od Międzynarodowego Funduszu Walutowego kredyt w wysokości prawie 15 miliardów dolarów. Wstępne porozumienie udało się zawrzeć w Kijowie. *

(na zdjęciu Mykoła Azarow, premier Ukrainy)

Obydwie strony zatwierdziły program współpracy na najbliższe 2,5 roku. W rozmowach z rządem w Kijowie uczestniczyli eksperci Międzynardowego Funuduszu Walutowego, dlatego teraz musi być on zatwierdzony przez kierownictwo tej instytucji. Rada dyrektorów ma się tym zająć pod koniec lipca po tym, jak ukraińskie władze wprowadzą zmiany do budżetu i w sektorze finansowym.

ZOBACZ TAKŻE:
Kryzys znokautował Ukrainę.
Ukraińska Rada Ministrów podkreśla w swoim oświadczeniu, że otrzymanie środków z MFW pomoże znormalizować sytuację gospodarczą oraz pozwoli na przeprowadzenie szerokich reform strukturalnych.

Chodzi o zmianę polityki podatkowej, społecznej oraz większą niezależność Narodowego Banku Ukrainy. Ma to doprowadzić -między innymi - do zmniejszenia deficytu budżetowego z 5,5 procent PKB w tym roku do 3,5 procent w przyszłym roku. Maksymalny deficyt państwowego operatora sieci gazowych Naftohazu ma wynieść w tym roku 1 procent PKB, a w przyszłym ma go w ogóle nie być.

Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz